Dzień Ratownictwa Medycznego

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Trudno zliczyć, jak wiele osób zawdzięcza im życie. Ratownicy medyczni, często ryzykują własne życie i zdrowie. W Dzień Ratownictwa Medycznego nie tylko warto podziękować im za to, że zawsze przybywają na pomoc, ale samemu nauczyć się udzielać pierwszej pomocy. Świetliczaki ze Szkoły Podstawowej nr 10 wzięły udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najciekawsze były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo maluchy przyglądały się czynnościom wykonywanym przez nauczyciela, później same próbowały udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem wychowawcy.
Dzieci dowiedziały się, jak należy sprawdzić, czy poszkodowany jest przytomny oraz w jaki sposób wezwać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego dzwoniąc pod numer 112 lub 999.