Dzień Postaci z Bajek

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek 5 listopada dzieci ze świetlicy szkolnej podczas zajęć odbyły niezapomnianą wyprawę do “krainy bajek”. Bajki bowiem towarzyszą nam od najmłodszych lat, umilają czas, bawią, ale także uczą i przekazują ważne prawdy życiowe, sposoby radzenia sobie z problemami i wyciągania wniosków na przyszłość.

Ten dzień obfitował w konkursy, quizy oraz wspólne zabawy wymagające wykazania się znajomością treści i tytułów bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci układały puzzle z ulubionymi postaciami, kolorowały obrazki, odgadywały zagadki, m. in. na podstawie bajkowych rekwizytów, fragmentów piosenek i zadawanych pytań. Wysłuchały też audiobooków z książkami Janiny Porazińskiej, której 50-tą rocznicę śmierci obchodziliśmy na początku listopada.

Dzięki tym zajęciom świetliczaki miały możliwość przypomnienia i poznania najpiękniejszych bajek, baśni. Każda z nich była też do poruszenia ważnych tematów związanych z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami. Dzieci uświadomiły sobie ważną rolę bajek oraz poznały ich znaczenie. Wychowawcy zachęcali również do udziału w ogłoszonym przez nich konkursie plastycznym pt. “Bohaterowie filmów animowanych dla dzieci”.

dzien postaci z bajek