Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

Świetlica włączyła się do szkolnych obchodów Tygodnia Życzliwości I Pozdrowień. Święto było okazją do poruszenia podczas zajęć tematu życzliwości i szacunku, zaszczepienia w dzieciach postawy otwartości na innych. Poznaliśmy historię tego dnia, Kodeks Życzliwości, rymowanki, wierszowane zagadki, piosenki.

Oglądaliśmy filmy edukacyjne i animowane zachęcające do okazywania serdeczności na co dzień, niesienia bezinteresownej pomocy innym (nie tylko od święta). Uczestniczyliśmy w  wielu zabawach integrujących, obdarowując się dobrym słowem, uśmiechem, propagujących modę na życzliwość, by stała się wciąż aktualnym tematem wśród społeczności świetlicowej. W ramach tej akcji dzieci wykonały kartkę z pozdrowieniami, podziękowaniem i słowami wsparcia dla żołnierzy 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. Przygotowane zostały gazetki edukacyjne w świetlicy i na korytarzu  nawiązujące do obchodów Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień. Wzięliśmy udział w konkursie na najpiękniej udekorowane drzwi pod hasłem “Życzliwość jest wśród Nas”. Wychowankowie wspólnie stworzyli plakat promujący postawę życzliwości. Magiczne słowa i dobre czyny królowały w naszej świetlicy przez cały tydzień.