Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku 25 listopada w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Pluszowy miś to nie tylko zabawka, jego rola jest bardzo ważna. Oprócz tego, że wpływa on na rozwój wyobraźni dziecka, pełni także inne funkcje m. in. terapeutyczną, uspokajającą i wyciszającą. Pluszaki są idealnymi pocieszycielami w chwilach złości, słabości i małych smutków. Potrafią zrozumieć i można je przytulić we właściwym momencie.

Tego dnia świetliczaki wysłuchały piosenek, poznały legendę o misiu, genezę misia, ciekawostki o misiach, nie tylko tych pluszowych, bohaterach książek i filmów. Dzieci oglądały fragmenty bajki “Miś Coralgol”, “Miś Uszatek”, wysłuchały opowieści o Kubusiu Puchatku oraz upamiętniły swoich ulubieńców, malując ich portrety.

Podczas zajęć wykorzystaliśmy aplikację Quiver kolorując misia na specjalnych kartach. Przy zastosowaniu kodu QR na ekranach tabletów ujrzeliśmy tańczące misie w barwach użytych przez dzieci. Powstał też portret misia ułożony zgodnie z podaną instrukcją na macie do kodowania za pomocą kolorowych kubków.